Westerland/Sylt e.V.

TSV Westerland

Lekkoatleci TSV Westerland odnoszący sukcesy w Bredstedt

W maju w Bredstedt odbył się 36. szkolny festiwal sportowy z oficjalnym otwarciem nowego toru żużlowego. W dobrze zorganizowanym wydarzeniu wzięło udział ponad 100 sportowców. Dzieci do lat dwunastego ukończyły triathlon sportowy. Kwintet rozpoczął się dla TSV Westerland, który był w stanie znakomicie reprezentować wyspę.

W grupie wiekowej (AK) 9 Lionel Steinbach wziął udział w konkursie i zajął piąte miejsce z 9,64 sekundy na 50 metrów, 26 metrów w rzucie piłką i 2,82 metra w skoku w dal na swoim pierwszym festiwalu sportowym. Wśród dziesięciolatków Lennart Kress zajął siódme miejsce (9,45 sekundy na 50 metrów, 28 metrów rzut piłką i skok w dal 3,02 metra). Lucas Bayerlein, najlepszy tego dnia Sylt, stanął nawet na podium na trzecim miejscu (8,73 sekundy na 50 metrów, 31,50 m rzut piłką i 3,58 metra skok w dal).

W AK 11 Leo Carstensen (9,45 sekundy/18 m/2,75 m) zajął ósme miejsce, a Justus Huth (8,73 sekundy/28,50 m/3,35 m) czwarty. W ostatnim biegu na 800 metrów zespół Sylt był w stanie ponownie sprawdzić się na tle konkurentów i pobiegł serię najlepszych czasów.

Z Ramonem Clarenbachem w AK U20 startuje kolejny zawodnik. Był to również pierwszy oficjalny konkurs dla niego. W sprincie na 100 metrów zajął trzecie miejsce z czasem 13,21 sekundy. Zajął także trzecie miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,16 m i był bardzo zadowolony ze swojego występu. Mistrz świata z Sylt Sascha Schlesier również pewnie wygrał konkurs rzutu oszczepem w AK 40, mimo że tego dnia pozostał znacznie poniżej swoich możliwości z wynikiem 48,80 m.

Trener Torsten Lickfers z odnoszącymi sukcesy młodymi sportowcami (od lewej): Lionelem Steinbachem, Lennartem Kressem, Justusem Huthem, Lucasem Bayerleinem i Leo Carstensenem

Dywizja lekkoatletyczna czeka na młode talenty: Dzieci do dwunastego roku życia trenują obecnie w poniedziałek od 14.30 do 16.00 na stadionie Sylt. Młodzież od dwunastego roku życia ma możliwość trenowania w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 18.15 do 19.45.