Gimnastički i sportski klub
Westerland/Sylt e.V.

TSV Westerland

Atletičari TSV Westerlanda uspješni u Bredstedtu

U svibnju je u Bredstedtu održan 36. školski sportski festival službenim otvaranjem nove staze za pepeo. Više od 100 sportaša sudjelovalo je u dobro organiziranom događaju. Djeca do dvanaest godina završila su atletski triatlon. Kvintet je započeo za TSV Westerland, koji je mogao izvrsno predstavljati otok.

U dobnoj skupini (AK) 9, Lionel Steinbach je ušao u natjecanje i završio peti sa 9.64 sekunde preko 50 metara, 26 metara u bacanju lopte i 2.82 metra u skoku u dalj na svom prvom sportskom festivalu. Među desetogodišnjacima Lennart Kress završio je na sedmom mjestu (9.45 sekundi preko 50 metara, bacanje lopte na 28 metara i skok u dalj 3.02 metra). Lucas Bayerlein, najbolji Sylt na današnji dan, čak se popeo na postolje na trećem mjestu (8.73 sekunde preko 50 metara, bacanje lopte na 31.50 metara i skok u dalj 3.58 metara).

U AK 11, Leo Carstensen (9.45 sekundi/18 metara/2.75 metara) završio je osmi, a Justus Huth (8.73 sekunde/28.50 metara/3.35 metara) četvrti. U posljednjoj utrci na 800 metara tim Sylt uspio se ponovno dokazati protiv natjecatelja i istrčao je niz najboljih trenutaka.

S Ramonom Clarenbachom još jedan sportaš počinje u AK U20. Bilo je to ujedno i prvo službeno natjecanje za njega. U sprintu na 100 metara završio je treći sa 13.21 sekundom. Također je osvojio treće mjesto u skoku u dalj s 5,16 metara i bio je iznimno zadovoljan svojim učinkom. Svjetski prvak u bacanju koplja Sascha Schlesier također je samouvjereno pobijedio u natjecanju u bacanju koplja u AK 40, iako je na današnji dan ostao daleko ispod svojih mogućnosti s 48.80 metara.

Trener Torsten Lickfers s uspješnim mladim sportašima (s lijeva) Lionelom Steinbachom, Lennartom Kressom, Justusom Huthom, Lucasom Bayerleinom i Leom Carstensenom

Atletska divizija veseli se mladim talentima: Djeca do dvanaest godina trenutno treniraju u ponedjeljak od 14.30 do 16 sati na stadionu Sylt. Mladi od dvanaest godina imaju priliku trenirati ponedjeljkom, srijedom i petkom od 18.15 do 19.45 sati.