Torna és sportklub
Westerland/Sylt e.V.

TSV- nél ( torna sportegyesület ) Westerlandon

A TSV Westerland atlétái sikerrel Bredstedtben

Májusban Bredstedtben került sor a 36. iskolai sportfesztiválra az új cinder pálya hivatalos megnyitásával. A jól szervezett eseményen több mint 100 sportoló vett részt. A tizenkét év alatti gyerekek atlétikai triatlont teljesítettek. Kvintett indult a TSV Westerland számára, amely kiválóan tudta képviselni a szigetet.

A 9-es korcsoportban Lionel Steinbach indult a versenyen, és első sportfesztiválján ötödik lett 9,64 másodperccel 50 méter felett, 26 méterrel labdadobásban és 2,82 méterrel távolugrásban. A tízévesek közül Lennart Kress hetedik lett (9,45 másodperc 50 méter felett, 28 méter labdadobás és 3,02 méter távolugrás). Lucas Bayerlein, a nap legjobb Syltje még a dobogóra is felállhatott a harmadik helyen (8,73 másodperc 50 méter felett, 31,50 méteres labdadobás és 3,58 méter távolugrás).

Az AK 11-essel Leo Carstensen (9,45 másodperc/18 méter/2,75 méter) nyolcadik, Justus Huth (8,73 másodperc/28,50 méter/3,35 méter) negyedik lett. Az utolsó 800 méteres futásban a Sylt csapat ismét bizonyítani tudott a versenytársakkal szemben, és a legjobb idők sorozatát futotta.

Ramon Clarenbach személyében egy másik sportoló indul az AK U20-ban. Ez volt számára az első hivatalos verseny is. A 100 méteres sprintben 13,21 másodperccel harmadik lett. Távolugrásban is harmadik lett 5,16 méterrel, és rendkívül elégedett volt teljesítményével. A Sylt világbajnok Sascha Schlesier is magabiztosan nyerte a gerelyhajítás versenyét az AK 40-ben, annak ellenére, hogy ezen a napon 48,80 méterrel messze elmaradt lehetőségeitől.

Torsten Lickfers edző Lionel Steinbach, Lennart Kress, Justus Huth, Lucas Bayerlein és Leo Carstensen sikeres fiatal sportolóival (balról)

Az atlétikai szakosztály várja a fiatal tehetségeket: a tizenkét év alatti gyerekek jelenleg hétfőn 14.30 és 16 óra között edzenek a Sylt Stadionban. A tizenkét éves korú fiataloknak lehetőségük van hétfőn, szerdán és pénteken 6.15 és 19.45 között edzeni.