Gimnastički i sportski klub
Westerland/Sylt e.V.

TSV Westerland

Najuspješniji nacionalni badminton turnir u posljednjih nekoliko godina

Prije otprilike tjedan dana konačno je ponovno došlo vrijeme: Na prvom turniru ove godine sedam mladih sportaša iz Sylta uspjelo se natjecati s najboljim igračima Schleswig-Holsteina na ljestvici države badminton u Satrupu.

U subotu, 26. veljače, pojedinačne igre bile su na programu. Jelte Topp osvojio je osmo mjesto u U15 dobnoj skupini na svom prvom turniru. Jannis Dorow imao je nesreću izgubiti meč 17:21 i 19:21 u jakom AK U17. Nakon tri zapovjedne pobjede, konačno je završio na devetom mjestu. U AK U13 dva Sylt talenta započela su s Summer Heuwind i Nolom Bayerlein. Na kraju je Nola završila na petom mjestu, a Summer Heuwind čak je uspjela osvojiti izvrsno drugo mjesto. Srebrna medalja prva je pojedinačna medalja za TSV u posljednjih nekoliko godina.

U nedjelju je bila još jedna kiša medalja u konkurenciji parova. Vianne Sach i Lana Krull osvojile su brončano odličje u parovima U15. Nola Bayerlein osvojila je srebro sa svojom partnericom Fionom Behrndsen (Schleswig 09), a Syltovi parovi Summer Heuwind i Jana Olesen čak su osvojili naslov državnog prvaka u AK U13. Trener Torsten Lickfers bio je iznimno zadovoljan izvedbom TSV Westerlanda i već se raduje sljedećim turnirima. Tijekom ljetnih praznika održat će se kamp za badminton s izbornikom reprezentacije Peterom Zsoldosom, za koji su se već prijavili mnogi ljudi iz Sylta. Do domaćeg turnira, okružnog prvenstva, koje se održava na 18. i 19. lipnja u sportskom centru Tinnum mladi sportaši još uvijek imaju dovoljno vremena za trening.

(slijeva) Summer Heuwind, Jannis Dorow, Jelte Topp, Nola Bayerlein, Jana Olesen, Vianne Sach i Lana Krull.