Torna és sportklub
Westerland/Sylt e.V.

TSV- nél ( torna sportegyesület ) Westerlandon

Évek óta a legsikeresebb nemzeti tollaslabda verseny

Körülbelül egy hete végre újra eljött az idő: az év első versenyén hét fiatal sylti sportoló versenyezhetett Schleswig-Holstein legjobb játékosaival a tollaslabda állami ranglistán Satrupban.

Február 26-án, szombaton az egyes játékok szerepeltek a programban. Jelte Topp első tornáján nyolcadik lett az U15-ös korosztályban. Jannis Dorow-nak volt szerencséje, hogy 17:21-re és 19:21-re elveszítette első fordulós mérkőzését az erős AK U17-ben. Három fölényes győzelem után végül kilencedik lett. Az AK U13-ban két Sylt tehetség kezdett Summer Heuwind és Nola Bayerlein személyében. Végül Nola ötödik lett, Summer Heuwind pedig még egy kiváló második helyet is szerzett. Az ezüstérem évek óta az első egyéni érem a TSV számára.

Vasárnap újabb éremzápor esett a párosok versenyében. Vianne Sach és Lana Krull bronzérmet nyert U15-ös párosban. Nola Bayerlein ezüstérmet nyert partnerével, Fiona Behrndsennel (Schleswig 09), a Sylt páros Summer Heuwind és Jana Olesen pedig még az AK U13-ban is állami címet nyert. Torsten Lickfers edző rendkívül elégedett volt a TSV Westerland teljesítményével, és már várja a következő versenyeket. A nyári szünetben tollaslabda táborra kerül sor Zsoldos Péter szövetségi edzővel, amelyre már sokan regisztráltak Syltből. A hazai bajnokságig a kerületi bajnokságok, amelyek 18. és Június 19-én a Tinnum Sportközpontban a fiatal sportolóknak még bőven van idejük edzeni.

(balról) Summer Heuwind, Jannis Dorow, Jelte Topp, Nola Bayerlein, Jana Olesen, Vianne Sach és Lana Krull.