Klub gimnastyczny i sportowy
Westerland/Sylt e.V.

TSV Westerland

Zwycięstwo Noli Bayerlein w krajowym turnieju badmintona

W miniony weekend najlepsi juniorzy w badmintonie w Szlezwiku-Holsztynie spotkali się w Szlezwiku na turnieju rankingowym. Wzięło w nim udział także siedmiu akrobatów badmintona Sylt.

W sobotę turniej rozpoczął się od gry pojedynczej U11 i mieszanej. Nola Bayerlein, najmłodsza uczestniczka TSV Westerland, po raz pierwszy stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w singlu dziewcząt U11. Ale wtedy nie można było jeszcze przewidzieć, że ten dzień będzie miał dla niej złoty koniec.

Nola Bayerlein, najmłodsza uczestniczka TSV Westerland, po raz pierwszy stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w singlu dziewcząt U11.

Podsumowując, zespół Sylt zaoferował świetny występ. Henrike Böhm i Jannis Dorow również stanęli na podium w mocnym mikscie U17 i cieszyli się z brązowego medalu. Vianne Sach zajęła znakomite siódme miejsce w kombinacji mieszanej U13/U15. W swojej tradycyjnej grupie wiekowej (U13) zdobyłaby nawet srebrny medal.

Po ceremonii wręczenia nagród kontynuowano konkursy deblowe. Brąz zdobyli tu Henrike Böhm i Jannis Dorow. Para Sylt U13 Lana Krull i Summer Heuwind zajęła nawet drugie miejsce. To już był rewelacyjnie dobry wynik dla TSV.

Prawdziwie historyczny, z wyspiarskiego punktu widzenia, został ostatecznie osiągnięty przez Nolę Bayerlein, która postawiła wisienkę na torcie już udanego dnia: niespodziewanie zdobyła tytuł w grze podwójnej dziewcząt U11 ze swoją partnerką Fioną Berndsen (TSV Schleswig 09). Drużyna poprawiała się z meczu na mecz i zaliczyła świetny występ, który został nagrodzony tytułem krajowym i złotym medalem.

Na najwyższym stopniu podium: Nola Bayerlein i jej partnerka Fiona Berndsen (TSV Schleswig 09) niespodziewanie zdobyły tytuł w grze podwójnej dziewcząt U11.

To czyni ją kolejnym zwycięzcą TSV Westerland po Cosmei Fröhlich, która zdobyła złoto w 2015 roku. Podsumowując, był to niezwykle udany dzień dla wyspiarzy. Rekord pięciu brązów, dwóch srebrnych i jednego złota nie był widziany od dawna. Trener Torsten Lickfers był szczególnie zadowolony z pozytywnego rozwoju młodych badmintonistów.

W niedzielę mieli zostać rozegrani krajowi zwycięzcy w singlach grup wiekowych U13-U19. Dzięki wygranej w meczu pierwszej rundy Jannis Dorow był jedynym „nierozstawionym” w silnej stawce U17, który dotarł do ćwierćfinału. Po niewielkiej porażce ostatecznie zajął siódme miejsce.

Henrike Böhm o włos nie stanął na podium na bardzo dobrym czwartym miejscu i tym samym był najlepszym wyspiarzem dnia. Sylt U13 również spisał się dobrze. Dla Vianne Sach (7.), Lany Krull (6.) i Summer Heuwind (5.) nie wystarczyło to na coś większego tego dnia. Arthur Werner zajął piąte miejsce w swoim pierwszym turnieju stanowym z pozytywnym bilansem jednej porażki i dwóch zwycięstw.