Gimnastički i sportski klub
Westerland/Sylt e.V.

TSV Westerland

Pobjeda Nole Bayerlein na nacionalnom badminton turniru

Prošlog vikenda, najbolji juniori badmintona u Schleswig-Holsteinu sastali su se u Schleswigu na državnom turniru. Sudjelovalo je i sedam Sylt badminton akrobata.

U subotu je turnir započeo singlom U11 i mješovitim. Nola Bayerlein, najmlađa sudionica TSV Westerlanda, uspjela se prvi put popeti na postolje s trećim mjestom u pojedinačnoj konkurenciji U11 djevojaka. Ali u to vrijeme još nije bilo predvidljivo da će ovaj dan imati zlatni kraj za nju.

Nola Bayerlein, najmlađa sudionica TSV Westerlanda, uspjela se prvi put popeti na postolje s trećim mjestom u pojedinačnoj konkurenciji U11 djevojaka.

Sve u svemu, Syltov tim ponudio je sjajnu izvedbu. Henrike Böhm i Jannis Dorow također su se plasirali na pobjedničko postolje u jakom mješovitom U17 i bili su sretni zbog brončane medalje. Vianne Sach zauzela je izvrsno sedmo mjesto u kombinaciji mješovitog U13/U15. U svojoj tradicionalnoj dobnoj skupini (U13) čak bi osvojila srebrnu medalju.

Nakon dodjele nagrada natjecanja u parovima su nastavljena. I Henrike Böhm i Jannis Dorow ovdje su osvojili broncu. Sylt U13 par Lana Krull i Summer Heuwind čak su završili na drugom mjestu. To je već bio senzacionalno dobar rezultat za TSV.

Doista povijesnu, s otočnog stajališta, konačno je postigla Nola Bayerlein, koja je šlag stavila na tortu već uspješnog dana: Iznenađujuće je osvojila naslov u parovima U11 djevojaka sa svojom partnericom Fionom Berndsen (TSV Schleswig 09). Momčad se poboljšavala iz utakmice u utakmicu i ostvarila sjajnu predstavu, koja je nagrađena naslovom državnog prvaka i zlatnom medaljom.

Na vrhu postolja: Nola Bayerlein i njezina partnerica Fiona Berndsen (TSV Schleswig 09) iznenađujuće su osvojile naslov u parovima U11 djevojaka.

To je čini sljedećom državnom pobjednicom TSV Westerlanda nakon Cosmea Fröhlich, koja je osvojila zlato 2015. godine. Sve u svemu, bio je to iznimno uspješan dan za otočane. Rekord od pet bronci, dva srebra i jednog zlata već dugo nije viđen. Trener Torsten Lickfers bio je posebno zadovoljan pozitivnim razvojem mladih badmintona.

U nedjelju su se trebali igrati nacionalni pobjednici u pojedinačnoj konkurenciji dobnih skupina U13-U19. Pobjedom u susretu 1. kola Jannis Dorow bio je jedini “neokrznut” na jakom U17 polju koji se plasirao u četvrtfinale. Nakon tijesnog poraza, ovdje je konačno završio na sedmom mjestu.

Henrike Böhm za dlaku je promašio postolje na vrlo dobrom četvrtom mjestu i time bio najbolji otočanin današnjice. Sylt U13 također je dobro prošao. Za Vianne Sach (7.), Lanu Krull (6.) i Summer Heuwind (5.) to nije bilo sasvim dovoljno za nešto veće na današnji dan. Arthur Werner osvojio je peto mjesto na svom prvom državnom turniru s pozitivnim rezultatom od jednog poraza i dvije pobjede.