Gimnastički i sportski klub
Westerland/Sylt e.V.

TSV Westerland

Sascha Schlesier postao prvak Sjeverne Njemačke u bacanju koplja

Na prvenstvu Sjeverne Njemačke u Berlinu, rodom iz Sylta osvojio je naslov u skupini starijih od 35 godina. S 49,60 m zauzeo je neosporno 1. mjesto.

Dugo vremena nije bilo jasno može li se natjecanje u bacanju koplja na prvenstvu Sjeverne Njemačke u Berlinu uopće održati zbog vremenskih uvjeta. Konačno, organizator je dao zeleno svjetlo. Godinama je sportaš iz TSV Westerlanda opet bio tamo. Sascha Schlesier mogao je trenirati na otoku samo u teškim uvjetima i još uvijek se pažljivo pripremao. Bilo je i puno napetosti prije prvog ovogodišnjeg natjecanja i njegovog prvog natjecanja nakon pauze od gotovo 20 godina. To se vidjelo u prvom pokušaju, koji je nažalost bio nevažeći. U drugom pokušaju sportaš je uspio baciti na 49,60 m. U trećem pokušaju koplje je preletjelo 50 m, ali se nažalost smatralo nevažećim. Konačno, Sylt je sve stavio u posljednje bacanje, a koplje je odletjelo do oznake od 60 m. Nažalost, nije uspio usporiti ubrzanje na vrijeme i zakoračio je malo prije. Nažalost, ovo vrlo dobro bacanje također je bilo nevažeće. Na kraju je, međutim, 49,60 m bilo dovoljno za pobjedu i naslov prvaka Sjeverne Njemačke za TSV Westerland u AK Ü35. U ukupnom poretku završio bi na izvrsnom petom mjestu.

Sljedeći vrhunac je sada krajem ožujka, kada rodom iz Sylta putuje u Poljski Torun na Svjetsko prvenstvo i tamo se natječe za medalju.