Torna és sportklub
Westerland/Sylt e.V.

TSV- nél ( torna sportegyesület ) Westerlandon

Sascha Schlesier északnémet bajnok gerelyhajításban

A berlini északnémet bajnokságon a Sylt őslakos megnyerte a címet a 35 év feletti korcsoportban. 49,60 méterrel vitathatatlanul az 1. helyet szerezte meg.

Az időjárási viszonyok miatt sokáig nem volt világos, hogy az északnémet bajnokság gerelyhajító versenyét Berlinben egyáltalán meg lehet-e rendezni. Végül a szervező zöld utat adott. Évekig a TSV Westerland sportolója ismét ott volt. Sascha Schlesier csak nehéz körülmények között tudott edzeni a szigeten, és így is aprólékosan felkészült. Nagy volt a feszültség az idei első verseny előtt és az első versenye előtt is, közel 20 év szünet után. Ez nyilvánvaló volt az első kísérletben, amely sajnos érvénytelen volt. A második kísérletben a sportolónak 49,60 m-es dobása sikerült. A harmadik kísérletben a gerely átrepült az 50 méteren, de sajnos érvénytelennek ítélték. Végül a Sylt mindent beletett az utolsó dobásba, és a gerely 60 m-re repült. Sajnos nem tudta időben lelassítani a gyorsulást, és éppen átlépett. Sajnos ez a nagyon jó dobás is érvénytelen volt. Végül azonban a 49,60 m elég volt a győzelemhez és az északnémet bajnoki címhez a TSV Westerland számára az AK Ü35-tel. Az összesített mezőnyben kiváló ötödik helyen végzett volna.

A következő fénypont március végén lesz, amikor a sylti születésű a lengyelországi Toruńba utazik a világbajnokságra, és ott versenyez az éremért.